Az Anthropic számítási kapacitást vásárol a SpaceX-től – egészen pontosan a cég xAI részlegének Colossus 1 adatközpontjából. A megállapodás több mint 300 megawattnyi új kapacitást biztosít, ami több mint 220 000 NVIDIA GPU-t jelent.

A felhasználók számára ez azonnali, kézzelfogható javulást hoz: a Claude Pro és Claude Max előfizetők ötórás rate limitjei megduplázódnak, a csúcsidős korlátozások megszűnnek, és jelentősen emelkednek a Claude Opus modellek API rate limitjei is. Ez azt jelenti, hogy több kérést lehet elindítani el rövidebb idő alatt, kevesebb várakozással és megszakítással – különösen a reggeli és esti csúcsidőszakokban, amikor eddig gyakran lassulás volt tapasztalható.

A különös fordulat az, hogy Elon Musk az év elején még nyíltan támadta az Anthropic-ot az X közösségi oldalán: „misanthropicnak” és „gonosznak” nevezte a céget, rasszista és szexuális elfogultságokkal vádolva, bizonyítékok nélkül. Most egészen másként nyilatkozott: „sok időt töltöttem az Anthropic vezetőivel, hogy megértsem, mit tesznek azért, hogy a Claude jó legyen az emberiségnek, és lenyűgözött” – írta.

A SpaceXAI épp most készül tőzsdére lépni, és az Anthropic partnerség befektetői bizalmat építhet az űrbéli adatközpontok projektjéhez. Az Anthropic már most jelezte: nyitott az orbitális számítási infrastruktúrában való részvételre, ami lényegében AI-adatközpontok telepítését jelentené a világűrben.